Hoppa till sidans innehåll

Pay & Jump 29/5

26 MAJ 2021 12:43
Välkomna tlll Ridsportsarenan Lugnet.
  • Uppdaterad: 26 MAJ 2021 12:43

Påminner om att detta är en P&J och inte en tävling. Vilket innebär att vi hjälps åt under dagen för att få allt att fungera. Startande i 60cm - 70cm hjälper till att färdigställa banan. Samling 09.15, första start 10.00 Anläggningen öppnar 09.00.
 Under dagen hjälper vi till där det behövs, höjning av hinder mellan klasserna, mockning på framhoppning och parkering mm
PGA pandemin så har vi endast en medhjälpare per häst, junior får ha med sig två.
 Höjderna 110cm - 130cm hjälper till att plocka undan efter sista start, framhoppning samt lägga upp vissa bommar på hoppbanan. 

Betalning skall ske omg till swish nr 123 074 75 35 per start:140 kr FaRS medlem, 220kr ej medlem. Den skall även kunna visas för parkeringsvakten vid ankomst. 

Paus mellan höjderna,10 min för höjning. Då kan man även gå banan. Till 1m blir det 30 min paus då banan byggs om lite samt ev sladdas.

Infart från "Cirkusplatsen".

Kontakt: Sofia Alexandersson helst via SMS 0708663900.

Håll avstånd, visa hänsyn och framför allt rid väl och ha skoj!

Varmt Välkomna!

Hinderhöjd Nr Ryttare Häst Klubb Kategori
60cm 1 Elin Hedman Moreorless  XC Gagnefs Ridklubb H
  2 Linnea Hillring HS Sommerwind Åsebo Ridklubb H
  3 Olivia Nordkvist CCL Minnie Falu Ryttarsällskap C
  4 Carolina Enlund Savo Falu Ridklubb H
  5 Tindra Eriksson Lissinard Bruce Säterbygdens Ridklubb C
  6 Ida Svensson Verona Ludvika Ridklubb C
  7 Nora Westling Tintin Falu Ridklubb C
  8 Joline Karlsson Attyrory A.P Säterbygdens Ridklubb D
  9 Linnea Hillring Royal Khaleesi  Åsebo Ridklubb H
  10 Andrea Wallin Ballykilcross Deas Mora Ridklubb H
  11 Elin Hedman Fire Sale ML Gagnefs Ridklubb H
           
70cm 12 Thea Carlsson Toledo Falu Ryttarsällskap D
  13 Jennifer Holmsved Zuidenhope Falu Ryttarsällskap H
  14 Felicia Segersvahn Thomas Kilbride Falu Ryttarsällskap D
  15 Lovisa Andersson Naples Top Gun Folkärna Ridsällskap H
  16 Olivia Nordkvist CCL Minnie Falu Ryttarsällskap C
  17 Tindra Eriksson Lissinard Bruce Säterbygdens Ridklubb C
  18 Therese Åkerlund Qruella de Lux Åsebo Ridsällskap H
  19 Nora Westling Tintin Falu Ridklubb C
  20 Joline Karlsson Attyrory A.P Säterbygdens Ridklubb D
  21 Andrea Wallin Ballykilcross Deas Mora Ridklubb H
  22 Elin Sörman  Going Nowhere Rättviks Ridklubb H
  23 Marie Laurén-Edin Sanvic Inverarity Insjöns Ridklubb H
           
80cm 24 Sara Sundell Hellin Gutten Falu Ryttarsällskap H
  25 Wilma Tronshagen F.Silithy Gagnefs Ridklubb H
  26 Moa Bengtsson Stackarps Daze Föreningen Storbyns Ryttare C
  27 Johanna Öhman Rhanablue Hofors Ridsällskap H
  28 Malin Andersson Lumbermans Hikuko Rommeheds Stallklubb H
  29 Nora Back  Li Ten Rommeheds Stallklubb H
  30 Alexandra Engvall Zelected Feeling Österfärnebo Ryttarsällskap H
  31 Zahrali Kallebäck Lertevang´s Ti´Cobahna Leksands Ridklubb H
  32 Olivia Ericson Lofty Most Wanted  Falu Ryttarsällskap D
  33 Anna Wetterström Dollie Gagnefs Ridklubb D
  34 Frida Hellbom Fire Dragonfly Högbo Ridklubb H
           
           
90cm 35 Minna Runblom Indigo Pika Svedens Ponnyklubb H
  36 Sara Sundell Hellin Gutten Falu Ryttarsällskap H
  37 Emilia Sandmark Cadok TH Falu Ryttarsällskap H
  38 Marie Abrahamsson Pittegårdens Highlight Falu Ryttarsällskap H
  39 Sandra Höglund Moody Blues  Gävle Ryttarsällskap H
  40 Gita Karelius Riverton Ludvika Ridklubb H
  41 Alma Norberg Rock House Master Storvik Ovansjö Ridklubb H
  42 Therese Bäckström Kurdalini Föreningen Storbyns Ryttare H
  43 Jill Lindholm Alvaro Gävle Ryttarsällskap H
  44 Täpp Elin Ericsson Kapten Långstrump Gagnefs Ridklubb H
  45 Anna Jonsson Fair Cash Falu Ryttarsällskap H
  46 Malin Andersson Lumbermans Hikuko Rommeheds Stallklubb H
  47 Nora Back Li Ten Rommeheds Stallklubb H
  48 Alexandra Engvall Zelected Feeling Österfärnebo Ryttarsällskap H
  49 Zahrali Kallebäck Lertevang´s Ti´Cobahna Leksands Ridklubb H
  50 Frida Hellbom Fire Dragonfly Högbo Ridklubb H
  51 Erika Persson Carola  Gävle Ryttarsällskap H
  52 Olivia Nordkvist  Fordina Falu Ryttarsällskap

H

100cm 53 Minna Runblom Indigo Pika Svedens Ponnyklubb H
  54 Wilma Hägg Malibu MW Borlänge Ryttarsällskap H
  55 Maria Weidlitz Kingsize V Leksands Ridklubb H
  56 Marie Abrahamsson Pittegårdens Highlight Falu Ryttarsällskap H
  57 Therese Bäckström Kurdalini Föreningen Storbyns Ryttare H
  58 Anna Jonsson Fair Cash Falu Ryttarsällskap H
  59 Gita Karelius Riverton Ludvika Ridklubb H
  60 Frida Hagberg Climax Borlänge Ryttarsällskap H
  61 Karolina Lejon Quick and Brave M.E Falu Ryttarsällskap H
  62 Amanda Kjellberg Bordeaux de Ley Jump Club Ridsportförening H
  63 Susanne Hjerpe Gustav T Säterbygdens Ridklubb H
  64 Magdalena Johansson Mistral Säterbygdens Ridklubb H
  65 Clara Hartmann Zambia Z Storvik Ovansjö Ridklubb H
  66 Emma Bengtsson Sparkling Boomerang´s Gold Föreningen Storbyns Ryttare C
  67 Emelie Lundgren Tip Top Borlänge Ryttarsällskap H
  68 Alma Strömsöe Tommy Falu Ryttarsällskap H
  69 Therese Åkerlund Mojito Åsebo Ridsällskap H
  70 Lina Westbom Cool Boy Borlänge Ryttarsällskap D
  71 Nellie Strömstedt Thyphoon Borlänge Ryttarsällskap H
  72 Julia Esslersson Giggipendence CC Gagnefs Ridklubb H
  73 Ingela Johansson Johnny Cash Rättviks Ridklubb H
  74 Maya Källgren  Ross Culleens May Storvik Ovansjö Ridklubb C
           
110cm 75 Wilma Hägg Malibu MW Borlänge Ryttarsällskap H
  76 Magdalena Johansson Mistral Säterbygdens Ridklubb H
  77 Frida Hagberg T.B.S Bits and Bobs Borlänge Ryttarsällskap D
  78 Karolina Lejon Quick and Brave M.E Falu Ryttarsällskap H
  79 Amanda Kjellberg Bordeaux de Ley Jump Club Ridsportförening H
  80 Susanne Hjerpe  Gustaf T Säterbygdens Ridklubb H
  81 Tilde Andersson Milan Åsebo Ridsällskap D
  82 Annie Hansson Sierra Rättviks Ridklubb H
  83 Katherine Thuman Blanka Avesta Ridklubb H
  84 Carolyn Berglöf Lafayette Enköpingsnäs Ryttarförening H
  85 Alma Strömsöe Tommy Falu Ryttarsällskap H
  86 Ingela Johansson Johnny Cash  Rättviks Ridklubb H
  87 Linnea Hillring Canto de la Liberté Åsebo Ridsällskap H
  88 Therese Åkerlund Mojito Åsebo Ridsällskap H
  89 Lina Westbom Cool Boy Borlänge Ryttarsällskap D
  90 Therese Andersson Quadrita Gävle Ryttarsällskap H
  91 Wilma Eriksson Orkamo Hedemorabygdens Ridklubb H
  92 Karin Gustavsson Akilles Hormesta Borlänge Ryttarsällskap H
  93 Katherine Thuman Blanka Avesta Ridklubb H
           
120cm 94 Magdalena Johansson Camelot Säterbygdens Ridklubb H
  95 Lola Asp Braveheart Gagnefs Ridklubb H
  96 Amanda Kjellberg Nobilis v´t Dauwhof Jump Club Ridsportförening H
  97 Linnea Hillring Canto de la Liberté Åsebo Ridsällskap H
  98 Wilma Eriksson La Chanquelle Hedemorabygdens Ridklubb H
           
130cm 99 Magdalena Johansson Camelot Säterbygdens Ridklubb H
  100 Micaela Alexandersson Hangover J Vänsta Ryttarförening H
  101 Lola Asp Braveheart Gagnefs Ridklubb H
  102 Elin Hedman  Vilda Gagnefs Ridklubb H
Skribent: Sofia Alexandersson
E-post: Adressen Gömd

 

 

VÅRA SPONSORER

    

  

  

 

 

 

 

Postadress:
Falu RS - Ridsport
Box 33
79015 Sundborn

Kontakt:
Tel: 023771162
E-post: lena.sterner@telia.c...

Se all info